E rëndë në Greqi! Gjenden gjymtyrët e poshtme të një njeriu në ishullin Samos

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Greqi. Mediat vendase atje kanë berë me dije se autoriteti Portual i Pitagorionit u informua sot në mesditë për ekzistencën e gjymtyrëve të poshtme të një njeriu në zonën tokësore të Poseidoni, në ishullin Samos.

Oficerët e Autoritetit Portual përkatës shkuan menjëherë në këtë zonë, ku gjetën dhe grumbulluan eshtrat e poshtme njerëzore të njê njeriu që ende nuk i dihet gjimia si dhe elementë të tjerë si xhinse dhe një palë këpucë (çizme) me ngjyrë bezhë.

Gjymtyrët janë transportuar për në spitalin e Samos, ku pritet të bëhet ekzaminimi mjeko-ligjor që mund të zbulojë detaje të reja rreth ngjarjes ndërsa do të mblidhen të dhënat për të zbuluar identitetin e viktimës së gjymtuar. 

Ndërkohë kujtojmë se para disa kohësh u raportua një histori e ngjashme në Greqi. Trupi i pajetë i një gruaje u gjet i futur në një valixhe, e cila ishte hedhur në një pusetë në një zonë të thellë.

Ajo ishte me origjinë kineze dhe ishte shpallur e humbur nga familjarët e saj në Kinë, por vijojnë hetimet për të zbuluar se si përfundoi e masakruar brenda valixhes, brenda të cilës u gjetën një palë të brendshme.

Shpërndaje
Share.

Komento