Do të përdoreshin nga grupet kriminale shqiptare, sekuestrohen 196 karta identiteti italiane në Bari

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia kufitare në Bari, ka sekuestruar 196 karta identiteti italiane, të vjedhura në dhjetor të 2015-ës.

Sipas mediave italiane, kartat do të përdoreshin nga organizatat kriminale shqiptare.

Agjentët kontrolluan një autobus me targa shqiptare, që po imbarkohej në një traget drejt Durrësit.

Në bordin e autobusit, ndodhej shoferi M.E. dhe shoferi tjetër J.I.

Autobusi ishte bosh në momentin e kontrollit dhe nën sedijen e shoferit, agjentët zbuluan kartat e identitetit.

Shoferët deklaruan se pakon ia dha një person i panjohur dhe në këmbim të 20 eurove, do ta çonin në portin e Durrësit.

Megjithatë policët i vunë pranga shoferëve duke i akuzuar për vjedhje, si dhe sekuestruan dokumentat.

Shpërndaje
Share.

Komento