“Atentatori” i Dhimës shfaqet si kamerier në një video në të njëjtën kohë me atentatin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gerta Matohiti, motra e të akuzuarit për atentatin ndaj biznesmenit, Andon Dhima, nxjerr një video ku Marjo Matohiti duket duke shërbyer në lokal, ku punon kamerier. Gerta Matohiti është gruaja Grid Lenës, i  arrestuar si bashkëpunëtor në atentatin e dështuar ndaj biznesmenit Dhima. Ajo e ka publikuar videon në rrjetet sociale. Aty tregohet data dhe ora kur është bërë atentati ndaj biznesmenit, kohë në të cilën i vëllai ka qenë në lokalin e saj, duke shërbyer si kamarier. Në atë moment zhvillohej festa e ditëlindjes e së bijës.

Sulmi ndaj biznesmenit u krye në 15 tetor në orën 22:08 dhe sipas videos së publikuar, në orën 22: 06 ajo ka publikuar videon ku shihet vëllai i saj.

Ajo deklaron se akuzat ndaj vëllait dhe burrit të saj janë shpifje. Mbetet për tu parë se si do të reagojë gjykata në lidhje me këtë provë të re.

/GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento