AS Monaco tallet me FC Barcelona pasi mundi PSG në Ligue 1

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas disfatës më të fundit të FC Barcelona kundër PSG, ata papritmas u bënë një tallje në të gjithë botën. Nga memet e asaj figure ku Mbappe po tejkalon Pique, të shumta ishin mënyrat më krijuese për të tallur klubin katalanas.

FC Barcelona nuk është më në mesin e klubeve më të respektuara të futbollit në Evropë. Edhe AS Monaco u fut në veprim fundjavën e kaluar pasi mundi PSG në Ligue 1 me një rezultat 0-2 në Parc des Princes. Ata fituan me golat e Diop dhe Maripan.

Pas kësaj fitore, skuadra e AS Monaco ka të drejta mburrje si një nga klubet e pakta në botë që mundi PSG-në si brenda ashtu edhe jashtë. Një fitore që vjen në të njëjtën javë ku FC Barcelona pësoi një humbje 1-4 kundër klubit nga kryeqyteti. Monaco e festoi këtë fitore sikur sapo të fitonin trofeun sepse PSG është bërë një klub gjigand në vitet e fundit. Por të gjithë duam të dimë se si AS Monaco tallej me FC Barcelona.

Pas lojës, llogaria spanjolle e AS Monaco në Twitter vendosi të postojë një mesazh të pacipë drejtuar FC Barcelona. Në të shkruhej: “Ne e mposhtëm PSG-në në shtëpi dhe jashtë këtij sezoni. Barcelona, ​​na dërgoni një mesazh nëse keni nevojë për ndonjë këshillë, ”shkroi AS Monaco’s CM. Ky mesazh nuk është marrë lehtë nga media katalanase ose tifozët e FC Barcelona. Sidoqoftë, Blaugranas ende nuk i janë përgjigjur këtij provokimi të dukshëm.

Është e qartë se ndeshja e kthimit në Parc des Princes do të jetë një nga lojërat më të vështira që Barcelona duhet të luajë këtë sezon. Ekziston një shqetësim i madh për atë që mund të ndodhë me këtë disavantazh tashmë të madh. Në vend që t’i përgjigjet kësaj talljeje të fundit, Barcelona do të bëjë mirë nëse përqendrohet në vetë ndeshjen. Përgjigja në fushë është ajo që çdo klub duhet të bëjë në këto lloj situatash.

Shpërndaje
Share.

Komento