Video tronditëse! Prifti grek abuzon me një minoren në rrugë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mediat greke kanë publikuar ditën e djeshme një video që ka tronditur opinionin publik, në të cilën një prift është kapur nga kamerat e sigurisë duke kryer veprime të turpshme me një të ri.

Një prift ngacmon një djalë të ri, në mesditë në një rrugë në Plaka! Nga karakteristikat e përgjithshme djali duket të jetë i huaj, dhe ka shumë të ngjarë të jetë me origjinë arabe. Nga video shihet se i riu fillimisht kontrollon zonën përreth nëse ka apo jo njerëz të tjerë dhe më pas kthehet me dëshirë për të pranuar veprimin e turpshëm të priftit.

Ekziston një kamera sigurie që regjistron në bazë 24-orëshe. Atje ai abuzon me djalin, derisa zhurma e një kalimtari e bën atë të largohet. Sekonda më vonë, video tregon kalimtarin që kalon përpara kamerës dhe pak më vonë të riun që ndjek priftin.

Ngjarja ka ndodhur në mes të ditës dhe prifti mendoi se ja hodhi pa u vërejtur nga njerëzit, por në cepin e rrugicës që abuzoi me të miturin e kapën kamerat e sigurisë së një biznesi.

Ekipi i astinomiko.gr vendosi ta publikoi këtë material, për të ndërgjegjësuar qytetarët që mund të shohin të tilla situata dhe t’i raportojnë.

Shpërndaje
Share.

Komento