Arrestohet 46-vjeçari shqiptar, plagosi me thikë e pistoletë gruan për motive xhelozie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali për motive xhelozie.

Protagonistë të ngjarjes janë një çift shqiptar, ku një grua 40-vjeçare ka ngelur e plagosur në qafë nga një plumb pistolete.

Po ashtu gruaja është plagosur edhe disa herë me thikë nga bashkëshorti i saj.

Dyshohet se shkaku i konfliktit mes çiftit është bërë xhelozia.

Ndërsa ishin bashkë në makinë në Malnate, mëngjesin e së dielës rreth orës 10 pas konfliktit verbal gruaja është qëlluar me thikë dhe pistoletë nga bashkëshorti i saj.

Ky i fundit u arrestua nga karabinierët ndërsa gruaja u transportua në spitalin e Circolo di Varese, jashtë rrezikut për jetën.

Shqiptarja punonte si asistente sociale ndërsa burri i saj ka rezultuar me precedentë penalë të mëparshëm.

Për fatin e mirë të 40-vjeçares sherri mes tyre u dëgjua nga tre burra të cilët ndërhynë menjëherë dhe ndaluan një tragjedi të mundshme.

Pas arrestimit 46-vjeçari është akuzuar “për vrasje të mbetur në tentativë”. Ata kanë dy fëmijë të vegjël.

Shpërndaje
Share.

Komento