fbpx

Aksidenti me 3 viktima në Rrogozhinë, arrestohet shoferi 37 vjeçar

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia ka bërë të mundur arrestimin e personit që shkaktoi aksidentin në Rrogozhinë ditën e djeshme, ku humbën jetën 3 persona. Në pranga ka rënë shtetasi E.L., 37 vjeç, i cili parakaloi në mënyrë të gabuar.

Shkak për aksidentin dyshohet se u bë  një parakalim i gabuar i 37-vjeçarit, ndërkohë që ai do të përballet me akuzën e shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor, me pasojë vdekjen e 2 ose më shumë personave.

Njoftimi i plotë:

Policia ka arrestuar shtetasin E. L., 37 vjeç, pasi ditën e djeshme është përfshirë në një aksident me 2 mjete të tjera. Si pasojë e aksidentit kanë humbur jetën 2 drejtuesit e mjeteve shtetasit T. M., 59 vjeç dhe B. K., 58 vjeç, si dhe shtetasja R. K., 44 vjeçe., pasagjere në mjetin me drejtues B. K. Gjithashtu  është dëmtuar dhe një shtetase e mitur 10 vjeçe, e cila ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Si pasojë e aksidentit humbën jetën një oficer policisë së burgjeve, Tonin Mëhilli, 54-vjeç, Merushe Koni 60-vjeç, bashkëshorti i saj B. Koni dhe mbeti e plagosur rëndë një shtetase e mitur e moshës 10-vjeç. Ofiecri i burgut humbi jetën gjatë transportimit për në spital, ndërsa përplasja e mjeteve ka qenë mjaft e fortë, duke shkaktuar edhe viktimat e tjera.

 

Shpërndaje
Share.

Komento