2 raste të reja me COVID-19: Vëllezërit rezultojnë pozitivë, sot u identifikua si i prekur edhe i ati

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në vendin tonë bën me dije Top Channel, pasi dy djemtë e 62- vjeçarit i cili u identifikua sot me koronavirus, kanë rezultuar pozitivë në testet e kryera.

Djemtë janë 22 dhe 25 vjeç, teksa mësohet se njëri prej tyre ka patur kontakte me një shtetas italian dhe mendohet se ai ka infektuar edhe të atin.
Aktualisht të rinjt ndodhen në gjendje shumë të mirë dhe nuk kanë shfaqur shenja, duke u izoluar në shtëpi.

Elbasani deri më tani ka 5 të prekur nga dy familje, ku katër janë të vetëkarantinuar ndërsa një person është i shkruar në Tiranë në Spitalin Infektiv.

Tashmë, numri i të infektuarve shkon në 148 persona, teksa janë shënuar 5 viktima.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

• Tiranë 83 qytetarë
• Durrës 9 qytetarë
• Lushnje 4 qytetarë
• Elbasan 5 qytetarë
• Fier 14 qytetarë
Rrogozhinë 2 qytetarë
• Kavajë 4 qytetarë
• Korcë 11 qytetarë
• Vlorë 5 qytetarë
• Shkodër 3 qytetarë
• Lezhe 4 qytetarë
• Berat 1 qytetar
• Has 2 qytetarë
• Krujë 1 qytetar

Në spitalin Infektiv ndodhen 73 pacientë, 4 prej të cilëve në gjendje të rëndë, ku tre janë intubuar, ndërsa pjesa tjetër ndodhen në pavion dhe paraqesin gjendje të stabilizuar shëndetësore.

Shpërndaje
Share.

Komento