Zjarri shkrumbon disa hektarë pyje në Krujë, zjarrfikësit në luftë me flakët

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një vatër zjarri është ndezur ndërmjet fshatit Borizanë dhe malit të Picrragës në Krujë ditën e sotme.

Flakët janë përhapur me shpejtësi, si pasojë e erës së fortë.

Mësohet se disa hektarë pyje dhe pisha janë bërë shkrumb, shkruan “Newsbomb”.

Në vendngjarje kanë mbërritur dhjetëra forca zjarrfikëse, të cilat po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Kujtojmë këtu se disa ditë më parë, flakët “pushtuan” Shëngjinin, duke djegur një sasi të konsiderueshme pyjesh.

Në lidhje me ngjarjen policia arrestoi dy barinj, të cilët rezultuan se i kishin vënë flakën qëllimisht pyllit, për të hapur kullota për bagëtitë.

Shpërndaje
Share.

Komento