Zjarr në Korçë, zjarrfikëset nuk mund të ndërhyjnë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zona e Çardhakut, e gjendur mes Devollit dhe Korçës, është përfshirë nga flakët pasditen e sotme.

Deri më tani janë djegur disa sipërfaqe me bimësi e shkurre, ndërsa flakët vijojnë të përhapen.

Terreni i thyer malor e bën të vështirë ndërhyrjen e zjarrfikësve.

Era e favorizon përhapja e flakëve, ndërsa afër vatrës së zjarrit ndodhen edhe disa antena.

Shpërndaje
Share.

Komento