Wow! Cristiano Ronaldo sapo bëri të tijën makinën më të shtrenjtë në botë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes, si me paraqitjet në fushë, e po ashtu edhe me veprimet e tij jashtë fushë së futbollit.

Ronaldo është njeriu i rekordeve, ylli portugez që me golin e shënuar në barazimin 1:1 mes Interit dhe Juventusit arriti në numrin e 600 golave në karrierën e tij, dhe si shpërblim i ka bërë një dhuratë vetes duke porositur një Bugatti me vlerë 12.4 milionë dollarë.

Makina më e çmuar, e prodhuar nga “Bugatti” në vetëm një model, quhet “La Voiture Noire” dhe kushton deri në 12.4 milionë dollarë. Ky është çmimi më i lartë, i paguar ndonjëherë për një makinë në botë. Ky xhevahir do të jetë gati pas 2 vitesh.

Bugatti në fjalë do të jetë “jashtë serie”, unik dhe i dedikuar për yllin portugez, me fuqi motorike 1500 kuaj dhe që arrin shpejtësinë deri në 420 km/h. Sidoqoftë, për ta pasur në zotërim atë, Cristiano Ronaldo do të duhet të presë pak më gjatë, pasi porosia e bërë mund të realizohet për gati dy vite.

Gjithsesi, për Cristianon që paguhet 30 milionë euro në sezon, kjo nuk është ndonjë sakrificë e madhe. Një shifër, që me sa duket nuk e frikëson aspak Cristiano Ronaldon, i cili, në anën tjetër, në flotën e tij ka tashmë makina të tjera tejet luksoze, me një vlerë shumë të lartë.

 

View this post on Instagram

 

#bugatti #lavoiturenoire #bugattilavoiturenoire

A post shared by official page (@bugatti_la_voiture_noire) on

Shpërndaje
Share.

Komento