Vrasja e Florjan Lamçes: Policia zbardh ngjarjen, arrestohen autorët, mes tyre dhëndri i Qazim Sejdinit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia e Elbasanit ka arritur të zbardhë vrasjen e 40-vjeçarit, Florian Lamcja, që ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në një lokal. Policia njofton se ka vënë në pranga dy persona, dhëndrin e ish-kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdinit, Sokol Sanxhaktarin, dhe shokun e tij, Adriano Hajdarin.

Sipas Policisë, viktima Florian Lamçja kishte pirë bashkë me dy autorët deri në orët e para të mëngjesit, dhe pas një sherri banal ka nisur dhuna verbale.Dyshohet se ai është qëlluar me shishe birre, ku goditjet në kokë i kanë shkaktuar vdekje.

Florian Lamçja është vëllai i Olti Lamçja, i cili disa vite më pare ka vrarë me armë zjarri pronarin e një diskoje në Elbasan, Almir Canin.

Njoftimi I policisë 
Elbasan

Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në lagjen “Luigj Gurakuqi”, ku humbi jetën shtetasi F. L., 30 vjeç.

Vihen në pranga 2 shtetas, autorë të dyshuar për vrasjen e 30-vjeçarit.

Shërbimet e Policisë, pas njoftimit të marrë për ngjarjen e ndodhur rreth orës 04:00, në lagjen “Luigj Gurakuqi”, Elbasan, ku shtetasit A. H., 42 vjeç, S. S., 34 vjeç dhe F. L., 30 vjeç, në gjendje të dehur ishin kofliktuar me njëri-tjetrin me sende të forta, për motive të dobëta dhe si pasojë e plagëve të marra shtetasi F. L., ndërroi jetë në spital, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Falë reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta e profesionale të kryera nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan u bë e mundur kapja e autorëve të dyshuar për vrasjen e 30-vjeçarit. Në përfundim të veprimeve të para hetimore, nën drejtimin e Prokurorisë Elbasan, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

A. H., 42 vjeç dhe S. S., 34 vjeç, banues në Elbasan.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi dyshohen për kryerjen e veprës penale “Vrasja me dashje”, e kryer në bashkëpunim”, në lidhje me ngjarjen e ndodhur ditën e sotme, rreth orës 04:00, në lagjen “Luigj Gurakuqi”, ku në bashkëpunim njëri-tjetrin, pas një konflikti për motive të dobëta, kanë vrarë me sende të forta shtetasin F. L.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Vrasja me dashje” e kryer në bashkëpunim.

Shpërndaje
Share.

Komento