Vettingu në polici, shkarkohet shefi i sigurisë së personelit në SHÇBA (EMRI)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komisioni i Jashtëm i Vettingut, ka vazhduar vettingun në polici dhe kësaj radhe ka shkarkuar zyrtarin e dytë nga radhët e trupave të rendit.

Bëhet me dije se Komisioni i Jashtëm i Vettingut, ka shkarkuar nga detyra shefin e sektorit të sigurisë së personelit në SHÇBA, Edmond  Papa.

Papa është zyrtari i dytë që shkarkohet në radhët e policisë, kurse 21 drejtues të tjerë janë konfirmuar në detyrë.

Shpërndaje
Share.

Komento