Veliaj i ashpër: Tirana i kthehet normalitetit pas një vale vandalizmi të djathtë!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Protestat e opozitës kanë ngjallur reagime të shumta dhe së fundimi ka folur edhe kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Veliaj përmes një postimi në rrjetin e tij social Tvvitter, ka thënë se ky është një “vandalizëm i djathtë” dhe shrpehje e urrejtjes dhe dhunës.

Deri më sot, Veliaj është kursyer në reagimet e tij ndaj protestave, mirëo mesa duket nuk do të vazhdojë të mbajë profil të ulët.

“Tirana i kthehet normalitetit pas një vale vandalizmi të djathtë! Qyteti jonë është i fortë dhe në rritje. Ai nuk do ti përulet urrejtjes dhe dhunës! Ne jemi shtëpia e 140 kombësive dhe respektojmë çdo person që punon dhe jeton këtu, qofshin ambasadorë apo azilkërkues”, shkruan Veliaj.

Veliaj më këto fjalë i ka hapur dyert të gjithë personave edhe pse nuk dihet se cila mund të jetë arsyeja e kësaj kundërpërgjigjeje.

Shpërndaje
Share.

Komento