Vdekja e Maradonës dhe përgjegjësit e saj, zbulohen mesazhe të reja para se të ndërronte jetë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Legjenda botërore e futbollit, Diego Armando Maradona u nda nga jeta më 25 nëntor të vitit që sapo lamë pas. Por që nga vdekja e tij e deri më tani ka patur shumë polemika rreth vdekjes së tij.

Janë publikuar mesazhe të papërpunuara nga ditët para vdekjes së Maradonës Hetimi për vdekjen e Diego Maradona në nëntor ende vazhdon.

Për të kuptuar më thellë rrethanat që rrethuan vdekjen e Argjentinasit, telefonatat dhe mesazhet me tekst të dërguara nga ata që kujdesen për të po shqyrtohen. Leopoldo Luque ishte përgjegjës për legjendën e futbollit, ashtu si psikiatrja Agustina Cosachov dhe psikologu Carlos Diaz.

Katër mesazhe të dërguara midis tre profesionistëve pas 13 tetorit e tutje janë zbuluar.

“Çmenduria alkoolike, ajo që shihet në Diego është e Parkinsonit,” tha një.

“Ditëlindja e tij po vjen, është e nevojshme të reduktoni ilaçet e tij në mënyrë që ai të jetë i prezantueshëm”, lexoi një tjetër.

“Ose do të humbasim regjistrimin tonë ose do të jemi gjysmëperëndi”, ishte një tjetër.

“Ai nuk ndalet së fjeturi, ai ka një gërhitës shqetësuese dhe ka një zhurmë të çuditshme frymëmarrjeje”, është mesazhi tjetër që është zbuluar. Qëllimi i hetimeve gjatë javës është për të përcaktuar nëse kishte apo jo neglizhencë të rëndë gjatë trajtimit të Maradonës.

Shpërndaje
Share.

Komento