Vala e dytë e Covid-19, ja cilat shtete rrezikojnë kthimin në karantinë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Të gjitha shtetet në botë janë të frikësuara për një valë të dytë të pandemisë Covid-19. Edhe shtetet më të fuqishme po mendojnë rikthimin në karantinë për të shmangur pasojat e virusit që i kaluan pak javë më parë. Deri në momentin që do të dalë një vaksinë, asnjë nuk e di sesi do të jetë ecuria e këtij virusi.
Sipas një raporti të publikuar nga “The Guardian”, shihet qartë se kush janë 10 vendet më të rrezikuara nga një valë e dytë. Duhet thënë që fuqia vdekje0prurëse e virusit është më e vogël se në fillimet e tij.
ShBA dhe Gjermania përfshihen në 10 vendet e para pasi kanë pësuar një rritje të ndjeshme në bilancin e koronavirusit.

Gjermani

Ukrainë

SHBA

Zvicër

Bangladesh

Francë

Suedi

Iran

Indonezi

Arabia Saudite

Shpërndaje
Share.

Komento