U vra në ish-bllok, dalin pamjet kur Fabian Gaxha qëllon mbi biznesmenin nga Laçi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Katër persona u futën në lokalin e biznesmenit nga Laçi, Rudolf Toma, duke e lënë të plagosur, më 7 shtator të 2017-ës.

Sipas “Newsbomb”, i dyshuari kryesor për këtë ngjarje, është Fabian Gaxha, i cili mbeti i vdekur në shkëmbimin e zjarrit në lokalin në ish-bllok më 4 tetor të vitit të kaluar.

Pamjet e sigurisë kanë kapur momentin kur njëri prej personave që u futën në lokalin e Tomës, qëllon në ajër për të shpërndarë turmën.

Më pas një tjetër afrohet në tavolinën ku ishte ulur biznesmeni dhe rrëzon me shkelm një karrige.

Në këtë moment, Fabian Gaxha qëllon disa herë Tomën.

Ky i fundit mbeti i plagosur rëndë, ndërsa Gaxha dhe shokët e tij largohen me qetësi nga vendi i ngjarjes.

Gaxha ishte truproja i Ervis Martinajt, i cili humbi jetën në lokalin në ish-bllok.

Gjatë përleshjes me armë zjarri mbetën të plagosur gjithashtu Ervis Martinaj dhe Eljo Hato.

Shpërndaje
Share.

Komento