U qëllua teksa luhej ndeshja Francë-Shqipëri, dalin detajet nga plagosja në Korçë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia ka zbardhur detaje të reja nga plagosja me armë zjarri e 48-vjeçarit në Korçë, mbrëmjen e shkuar.

Ngjarja u regjistrua në një nga lokalet e qytetit, gjatë kohës kur po luhej ndeshja Francë-Shqipëri, shkruan “Panorama”.

I plagosuri ishte i shoqëruar nga dy miqtë e tij.

Teksa po shihnin ndeshjen, një person është afruar dhe ka qëlluar në shpatull 48-vjeçarin me inicial I.H.

Ky i fundit u dërgua menjëherë në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Autori i ngjarjes është një 28-vjeçar me iniciale I.H.

Ai është identifikuar nga personat e pranishëm në lokal, ndërsa rezulton një person me precedentë penalë të mëparshëm.

I riu është ende në kërkim, ndërsa një grup hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Deri më tani, nuk rezulton që mes autorit dhe të plagosurit, të ketë pasur konflikte të mëparshme.

Shpërndaje
Share.

Komento