U akuzua nga PD për konsumim kokaine, dalin përgjigjet e analizave të Lefter Allës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla nuk është konsumues kokaine.

Sipas “Report Tv”, përgjigjet e analizave të gjakut dhe urinës kanë rezultuar negative.

Allës iu kërkuan mostrat e gjakut dhe urinës, pas akuzave të Partisë Demokratike.

PD akuzoi Allën për konsumim kokaine, pas publikimit të një videoje.

Tashmë që rezultatet dolën negative, avokati i Allës, Petrit Ismaili, pritet t’i drejtohet SPAK-ut brenda javës që vjen.

Vetë kryebashkiaku i Bulqizës mohoi faktin se ishte ishte ai personi që shfaqej në video.

Ai akuzoi Partinë Demokratike për montazh, ndërsa paralajmëroi se do të padisë për shpifje ish-deputetin Ervin Salianji.

Alla ndër të tjera deklaroi, se kishte dijeni që prej një viti për ekzistencën e video-montazhit.

Shpërndaje
Share.

Komento