Tentoi të fusë kanabis në burg, gjykata cakton masën e sigurisë për gardianin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjykata e Kavajës ka lënë në burg gardianin e Rrogozhinës, Pëllumb Sinanaj.

Ky i fundit tentoi të fusë në ambientet e burgut, disa doza me kanabis.

Gjykata e pranoi kërkesën e Prokurorisë dhe e shpalli fajtor 29-vjeçarin për akuzat, “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike” dhe “Futja ose mbajtja e sendeve të ndaluara në IEVP”.

Pëllumb Sinanaj u arrestua në flagrancë mbrëmjen e 8 nëntorit.

Pas arrestimit në flagrancë, policia ushtroi kontrolle edhe në ambiente të tjera, që përdoreshin nga gardiani, për ruajtjen e lëndës narkotike.

Në kasafortën e burgut, ku ai mbante sendet personale, u gjetën 19 doza kanabis, ndërsa në banesën e tij, u sekuestruan 46 doza të tjera.

Sinanaj ka vendosur të mos e apelojë vendimin e Gjykatës.

Shpërndaje
Share.

Komento