Sulmoi seksualisht dy femra, shqiptari në Angli dënohet me 13 vite burg

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një shqiptar është dënuar me 13 vite burg në Angli për sulme seksuale.

Sipas mediave britanike bëhet fjalë për 42-vjeçarin Altin Bushati.

Ky i fundit kishte sulmuar dy femra në 2017-ën, me qëllim për t’i përdhunuar.

Ai kishte ushtruar edhe forcë, me qëllim që të kryente marrëdhënie seksuale me to.

Mediat angleze e etiketojnë Bushatin si “përdhunuesi i Harloë”

Shqiptarit iu vunë pranga më 7 korrik të 2017-ës në Harloë.

Ai u shpall fajtor për katër akuza, midis të cilave dy sulme fizike, një përdhunim dhe një sulm seksual.

Pasi të kryejë dënimin ai do të deportohet në Shqipëri.

Shpërndaje
Share.

Komento