“Stop Informalitetit”, bllokohen dhjetëra karburante, lokale dhe hotele

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Falë aplikacionit “Stop Informalitetit”, në vetëm 48 orë nga linçimi i tij, kanë mbërritur 411 denoncime.

Falë këtyre denoncime, janë bërë të mundur bllokimi i shumë pikave karburantesh, lokalesh, hotelesh, por edhe shumë bizneseve të tjera.

Vetë kryeministri Rama i ka shpërndarë fotot e subjekteve të bllokuara me shiritin tatimor, duke kujtuar të gjithë qytetarët për të denoncuar të tjera raste të paligjshme.

“Në vetëm 48 orë nga dalja e aplikacionit STOP INFORMALITETIT, numri i denoncimeve të qytetarëve ka shkuar në 411 Faleminderit të gjithëve për kontributin e çmuar.

5510 qytetarë kanë shkarkuar në këto 48 orë aplikacionin STOP INFORMALITETIT në smartfonin e tyre. Aplikacioni STOP INFORMALITETIT gjendet në App Store https://apps.apple.com/…/a…/stop-informalitetit/id1476196781 ose në Play Store https://play.google.com/store/apps/details….

Shkarkoje edhe ti dhe bëj pjesën tënde të vogël për të mirën e madhe të vendit e të shoqërisë, duke denoncuar çdo abuzues që të del përpara. Denoncimi yt është i fshehtë dhe konfidencialiteti i të dhënave të tua personale 100% i garantuar” shkruan Rama- në rrjetin social Facebook.

Shpërndaje
Share.

Komento