“Spastrim” në Kadastrën e Vlorës, shkarkohen krerët më të lartë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kadastra e Vlorës është përfshirë ngë një valë masive largimesh.

Mësohet se krerët më të lartë të këtij institucioni janë shkarkuar, shkruan “Balkanweb”.

Florian Alimadhi,  i cili mori postin e kreut të kadastrës në maj të këtij viti, është larguar.

Që nga dita e sotme, ky institucion do të drejtohet nga Alteo Nazëraj.

Ky i fundit ka punuar si specialist në hipotekë prej 10 vitesh, ndërsa me profesion është jurist.

Të njëjtin fat si Alimadhi, ka pasur edhe nëndrejtori Klodian Troci, si dhe një numër i pakonfirmuar specialistësh.

Kadastra e Vlorës prej vitesh ka qenë një nga drejtoritë më problematike, lidhur me çështjet e pronave në hipotekë.

Shpërndaje
Share.

Komento