Solidariteti me të prekurit nga tërmeti, të rinjtë shqiptarë të Mynihut mbledhin 11 mijë euro

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tërmeti i 26 nëntorit ka bërë bashkë shqiptarët brenda dhe jashtë kufijve.

Një pjesë e mirë e VIP-ave kanë dhënë kontributin e tyre, për kapërcimin e kësaj situate.

Gjithashtu shtetet fqinje dhe jo vetëm, kanë dhënë ndihmesën e tyre, nëpërmjet vlerave monetare.

Përveç tyre, njerëzit e thjeshtë kanë mbledhur para dhe ndihma materiale për të prekurit.

Së fundmi, një grup të rinjsh nga komuniteti shqiptar i Mynihut në Gjermani, kanë mbledhur një vlerë prej 11.040.81 eurosh.

Këtë shumë ata ia kanë dorëzuar Këshillit të Ministrave.

Kujtojmë këtu se tërmeti i 26 nëntorit la pas 51 viktima dhe qindra të plagosur.

Mijëra persona ndërkohë kanë mbetur pa shtëpi dhe po strehohen në çadra dhe hotele.

Shpërndaje
Share.

Komento