Situatë e rëndë në Greqi, 100 vdekje dhe mbi 1800 raste të reja me covid-19

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vazhdon situata e rënduar në fqinjin tonë jugor, Greqinë, për shkak të pandemisë së Covid-19.

Sipas njoftimit zyrtar të autoriteteve shëndetësore helene, raportohen për numra të lartë të rasteve dhe viktimave në 24 orët e fundit.

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik helen njoftoi 1.882 raste të reja, një numër më i ulët nga një ditë më parë.

Ndërkohë, 622 pacientë gjenden të intubuar, teksa raportohet për 100 vdekje të reja, duke pësuar rritje nga një ditë më parë.

Kujotjmë se dje u shënuan 89 viktima, për një total prej 2806 të vdekur që nga nisja e pandemisë./GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento