Shpërthim gjatë natës në Tiranë, i vendoset tritol makinës së 54-vjeçares

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në orët e vona të natës në fshatin Zgafnor, të njësisë administrative Zall-Herr të Tiranës.

Lënda plasëse ishtë vendosur një automjet tip Volkswagen.

Mësohet se makina i përkiste 54-vjeçares Kujtime Hoxha.

Nga shpërthimi nuk ka pasur të lënduar në njerëz por vetëm dëme materiale.

Policia ndërkohë po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

“Në fshatin Zgafnor të Njësisë Administrative Zall Herr, gjatë orëve të vona të natës, në automjetin tip “Volkswagen” dyshohet të ketë shpërthyer një sasi e dyshuar lënde plasëse. Si pasojë e shpërthimit nuk ka dëme në njerëz, por vetëm disa dëme materiale. Po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit“, shkruan Policia.

Shpërndaje
Share.

Komento