Shpërndante lëndë narkotike në Fier, arrestohet 30-vjeçari

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një 30-vjeçar nga Patosi është arrestuar ditën e sotme nga policia e Fierit. Saimir Sali është arrestuar pasi shpërndante lëndë narkotike, të tipit heroinë në qytetin e Fierit.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga policia, 30-vjeçarit iu gjetën me vete nëntë doza me lëndë narkotike të dyshuar si heroinë.

Nga disa informacione që kishin mbërritur te policia, i riu e bënte vetë shpërndarjen e lëndës narkotike në qytetin e Fierit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

Shpërndaje
Share.

Komento