Shkrumbohet makina e kreut të PS-së në Elbasan/ Policia hedh dyshimet e para

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një tjetër makinë ka marrë flakë gjatë natës këtë herë në qytetin e Elbasanit. Nga raportimet e policisë bëhet me dije se makina ishte në pronësi të kryetarit të Partisë Socialistetë këtij qyteti, Xhevahir Budani,  dhe dyshimet e para janë për zjarrvënie të qëllimshme.

Mesohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “5 maji”, ndërkohë që automjeti ka qenë i parkuar në rrugë, pranë banesës së Xhevahir Budanit.

Vet kreu i PS-së ka thënë se nuk ka konflike me asnjë, ndërsa grupi hetimor ndodhet tashmë në vendngjarje dhe është duke punuar për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Dyshohet më shumë për zjarrvënie të qëllimshme për shkak të pozicionit që edhe vet Budani ka, ku prej disa mujash mban postin e Drejtorit të Shëndetit Publik në Elbasan.

Shpërndaje
Share.

Komento