Shkon në 40 numri i viktimave nga tërmeti, nxirren të gjithë trupat në Thumanë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Forcat operacionale po vijojnë punën për gjetjen e personave që ndodhen nën rrënoja, pas tërmetit apokaliptik që goditi Durrësin dy ditë më parë.

Zonat më të prekura ishin qyteti bregdetar dhe Thumana.

Deri më tani numri i viktimave ka shkuar në 40.

Mësohet se në Thumanë janë nxjerrë të gjithë trupat nga rrënojat, ndërsa në Durrës vijojnë ende kërkimet.

Trupi i fundit i pajetë u nxorr nga rrënojat në Durrës tek lagjia Nr.18, ku u shemb një pallat 6 katësh dhe i përket shtetases Roza Meçja.

Qeveria shpalli ditën e djeshme gjendjen e emergjencës, si dhe u vendos që 27 nëntori të jetë ditë zie.

Shpërndaje
Share.

Komento