Shkelje në doganën e Durrësit/ Gjonaj njofton masat disiplinore

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj doli në një deklaratë për media ku foli për procedimet penale që kanë filluar nga policia e shtetit në doganën e Durrësit.

Ajo njoftoi se janë dhënë masa disiplinore për 28 doganierë dhe pesë specialistë.

Gjonaj njoftoi se janë evidentuar 17 vepra penale për shpërdorime të detyrës për të cilat janë vënë nën hetim 29 persona.

Ajo i bëri thirrje nëpunësve të këtij sektori të kryejnë me përgjegjshmëri punën e tyre.

Shpërndaje
Share.

Komento