Shihen vetëm parcela varrezash, shkon mbi 21 mijë numri i viktimave nga Covid-19 në Brazil

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar shumë viktima në të gjithë botën.

Brazili është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi.

Sipas mediave të huaja, sot Brazili është bërë vendi i dytë në botë për numrin e viktimave dhe të vdekurve nga koronavirusi.

Deri më tani Brazili ka shënuar të paktën 21.116 vdekje nga koronavirusi, ndërsa  mbi 332 mijë të tjerë janë konfirmuar të infektuar.

San Paolo është qyteti më i goditur nga virusi, ku disa foto të dhimbshme janë publikuar nga agjesia e lajmeve Reuters.

Në këto foto shihen parcela të mëdha që janë krijuar nga mijëra varre për viktimat nga koronavirusi.

Shmë shtete të botës kanë lehtësuar masat e tyre dhe janë bërë gati për hapjen e kufijve tokësorë dhe ajrorë për ringritjen e ekonomisë, kjo pasi jemi edhe në prag të çeljes së sezonit të turizmit në shumë vende.

Shpërndaje
Share.

Komento