Rrëmbimi në Korçë/ I riu tregon se si e ndoqi nga pas autorin dhe shpëtoi vajzën 4-vjeçare

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e frikshme ndodhi mbrëmjen e djeshme në qytetin e Korçës.

Një 20-vjeçar ka tentuar t’i rrëmbejë nga duart e nënës një fëmijë 4 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 17 të Korçës, në orën 22:00.

Fatmirësisht disa banorë të zonës e kanë ndihmuar nënën.

Ata lajmëruan policinë dhe pak minuta më vonë u bë i mundur arrestimi i autorit.

Xhoniel Qelemeni, ka treguar se si e ndoqi nga pas autorin dhe ia mori vazjën.

Ai tha:

Nëna dhe vajza kaluan këtu në rrugë. Unë isha me dy shokë, po rrija tek bordurat, pashë një tip që kaloi këtu dhe vajti të rrëmbente çupën.

Ne i tthirrëm dhe e ndoqëm nga pas, ndërkohë që ai vraponte i trembur.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:20. Djalin nuk e njihja, e ndoqa me vrap derisa u lodh, më ndihmuan edhe shokët, e kapëm.

Në ato momente erdhi policia. Nëna po thërriste, u tremb, u tromaks dhe vajza gjithashtu. Kjo nuk ka ndodhur më parë në këtë lagje.

Mësohet se i riu që tentoi rrëmbimin e vajzës, ka probleme të shëndetit mendor.

Shpërndaje
Share.

Komento