Sherri për motive banale mes të rinjve në Shkodër, identifikohen dhe shpallen në kërkim autorët

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia e Shkodrës ka zbardhur konfliktin e një ditë më parë në Shkodër.

Autorët e identifikuar dhe shpallur në kërkim nga policia janë G.U. 26 vjeç dhe H.M., 24 vjeç.

Ky i fundit ka goditur me mjete të forta në kokë, 32-vjeçarin me iniciale T.A.

Ndërsa shoku i tij ka qëlluar me armë zjarri në ajër dhe më pas janë larguar të dy.

Pas kërkimeve të shumta, polumbarët arritën të gjejnë armën në lumin Buna.

Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë së Shkodrës për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë

Shkodër

Zbardhet ngjarja e ndodhur dje, më datë 12.02.2020.

Identifikohen dhe shpallen në kërkim autorët e dyshuar.

Gjendet nga polumbarët, në lumin Buna, arma me të cilën autorët qëlluan në ajër.

Nga strukturat DVP Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, falë reagimit në kohë dhe si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur dje, me datë 12.02.2020, u bë identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorëve të dyshuar, shtetasve G. U., 26 vjeç, banues në Shkodër dhe H. M., 24 vjeç, banues në Shkodër.

Këta shtetas, dje, më datë 12.02.2020, rreth orës 13:50, në vendin e quajtur “Parrucë”, lagjja “Qemal Stafa”, Shkodër, duke udhëtuar me mjetin tip “Benz”, janë konfliktuar për motive të dobëta me shtetasin T. A., 32 vjeç, banues në Shkodër, të cilin shtetasi H. M. e ka goditur me sende të forta në pjesën e kokës duke i shkaktuar dëmtime të lehta, ndërsa shtetasi G. U. ka qëlluar me armë zjarri në ajër dhe më pas janë larguar.

Në vendin e ngjarjes u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një gëzhojë pistolete.

Gjithashtu, pas kërkimeve intensive në lumin Buna, nga Njësia Polumbare e repartit RENEA u gjet dhe u sekuestrua pistoleta me të cilën kanë qëlluar shtetasit e lartpërmendur.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, “Prishja e rendit dhe e qetësisë publike” dhe “Plagosja e lehtë me dashje”.

Shpërndaje
Share.

Komento