Shembja e ndërtesës, Veliaj: Prishje për të fortët, shtuan katet pa leje në kohën e Lulit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mëngjesin e sotëm është shembur ndërtesa prej xhami që ka qenë e ndërtuar  në hyrje të stadiumit “Arena Kombëtare”. Në këtë ndërtesë 4-katëshe kishte kafene, sallon bukurie dhe një fast fond.

Në këtë hapësirë është menduar që të ndërtohet një parkim për tifozët që do të zgjedhin të shohin ndeshjet në këtë stadium.

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar për shembjen e ndërtesës 4-katëshe, në afërsi të “Arenës Kombëtare” që është ende në ndërtim.

Në një postim në rrjetin social Tëitter, Veliaj shkruan se për të fortët që shtuan kate pa leje në kohën e Lulit do të ketë vetëm prishje.

“Çibani i fundit!  Ikën ngrehina e mbetur nga aksi qendror i Tiranes për ta hapur plotësisht Sheshin “Italia” për Arenën Kombëtare.  Shpronësim për ata me leje, prishje për të fortët që shtuan katet pa leje në kohë të Lulit e Kunatit famëkeq”,shkruan Veliaj në Twitter.

Shpërndaje
Share.

Komento