Salvini në foto edhe me qeleshen shqiptare, mesazh për Italinë dhe kufijtë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kreu i opozitës italiane, Matteo Salvini ka publikuar një foto pas vizitës në ishullin e Lampedusa-s, që është kthyer në pikën e zbarkimit të qindra migrantëve nga Afrika e Veriut. Përveç kapeleve të rojes bregdetare italiane, kreu i Lega Nord mban pranë vetes edhe qeleshen shqiptare.

Qeleshja është zbukuruar me shqiponjën dhe mbishkrimin “Albania”.

Ndërkohë, këtë foto Salvini e shoqëron me një mesazh: “Italia dashurohet, mbrohet e kufijte ruhen.”

Shpërndaje
Share.

Komento