Rrjedhja e gazit i mori jetën nënës me dy fëmijë, detaje nga ngjarja e rëndë në Bulqizë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e rëndë u regjistrua ditën e sotme në Ostren të Bulqizës.

Nëna së bashku me dy fëmijët e saj humbën jetën si pasojë e rrjedhjes së gazit.

Gjithashtu një person tjetër ndodhet në gjendje të rëndë.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e saj.

Bulqizë / Informacion paraprak

Në Ostren, Bulqizë, është marrë informacion se në banesë janë gjetur pa shenja jete shtetasja R.T, rreth 40 vjeçe, dhe dy fëmijët e saj (vajza dhe djali), që dyshohet se janë helmuar nga bombola gazit.

Në gjendje të rëndë shëndetësore është dhe një pjesëtar tjetër i familjes ku po transportohet për në spital.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Shpërndaje
Share.

Komento