Kryefamiljari ishte emigrant në Greqi, trupat e pajetë të Rajmondës dhe fëmijëve u gjetën nga kunata

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e rëndë tronditi ditën e sotme fshatin Ostren të Bulqizës.

Rajmonda, bashkë me dy fëmijët, Rudinën dhe Fatjonin, humbën jetën si pasojë e rrjedhjes së gazit.

Ndërsa vajza tjetër 14-vjeç, Merita, ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur gjatë natës, ndërsa trupat e pajetë u gjetën vetëm në mëngjes.

Ishte kunata e Rajmondës, e cila trokiti në derën e familjes Tola kur shkoi t’u hidhte për të ngrënë bagëtive, por askush nuk u përgjigj.

Ajo thirri fqinjët, të cilët hapën derën me forcë dhe u përballën më pas me skenën e rëndë.

Rajmonda me tre fëmijët jetonin vetëm, pasi kryefamiljari ishte emigrant në Greqi.

Shpërndaje
Share.

Komento