Rrëmbimi në Kamëz. Zbardhen detaje të reja, policia në ndjekje të dy pistave të tjera

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kanë kaluar tre ditë nga rrëmbimi i Jak(Jurgen) Prengës dhe policia nuk ka ende asnjë të dhënë rreth tij.

Fillimisht u dyshua se ai është rrëmbyer nga dy persona, pasi ka patur një borxh që nuk ua kishte shlyer.

Mirëpo së fundmi, policia po ndjek 2 pista të reja rreth çështjes në fjalë.

Ajo është fokusuar te konfliktet që 49-vjeçari mund të ketë patur në Greqi.

Po ashtu, hetime po bëhen edhe rreth aktiviteteve kriminale të vëllezërve të Prengës, të cilët vuajnë dënimin për drogë në Angli.

Nisur nga fakti se ai u mor peng pikërisht pranë banesave të vëllezërve në Kamëz, dyshohet se pengmarrja mund të jetë një lloj presioni që autorët e dyshuar duan t’iu bëjnë vëllezërve të tij.

Megjithatë mbeten të gjitha dyshime dhe nuk ka asgjë zyrtare.

Shpërndaje
Share.

Komento