Rradha për pasaportë në Athinë, reagon ambasada shqiptare: “Punojmë me orare të zgjatura, 350 aplikime vetëm sot”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ambasada e Shqipërisë në Greqi, ka reaguar pas denoncimeve se ditën e sotme, zyrat e ambasadës nuk ishin hapur duke shkaktuar pritje dhe rradhë të gjata për të aplikuar për pasaportë.

Me anë të një njoftimi në Facebook thuhet se zyrat konsullore vijojnë të punojnë me orë të zgjatura dhe që janë bërë 350 aplikime për pasaporta dhe karta ID vetëm sot. Gjithashtu në njoftim thuhet se puna do të vijojë rregullisht të hënën nga ora 08:00 deri në 20:00 dhe që kërkohet mirëkuptimi i qytetarëve, duke u kërkuar që të respektojnë oraret dhe të mos krijojnë radhë të gjata.

Ndërkohë kujtojmë se shtetasit shqiptarë janë paraqitur sot në ambasasë për të marrë shërbimin që u nevojitej , por më kot pasi sot ambasada ka shtyrë afatin e pasaportave për shkak se ka ndryshuar personel, dhe nuk i ka lajmëruar më herët për këtë fakt.


Njoftimi i Ambasadës shqiptare në Athinë

Te nderuar qytetare,

Ora 19:23 dhe Ambasada vijon te ofroje sherbime konsullore prane zyres konsullore, duke ofruar rreth 350 aplikime deri me tani, kryesisht aplikime per pajisje me Pasaporte dhe Karte ID.

Lutemi te keni parasysh qe Ambasada do te filloje te ofroje sherbime pa nderprerje nga ora 08:00 deri ne oren 20:00.

Kerkojme mirekuptimin e qytetereve qe, nga e hena dt. 03.08.2020, te respektojne oraret e caktuara per takim, per te evituar radhe te gjata dhe garantuar shpejtesi dhe cilesi ne sherbim.

Duke ju falenderuar,
Ambasada e Republikes se Shqiperise ne Athinë

Shpërndaje
Share.

Komento