15-vjeçari shqiptar në Itali qëllon me thikë dy italianë, ja si u zbulua nga policia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një shqiptar adoleshent vetëm 15 vjeç, ka rënë në prangat e policisë italiane pasi dyshohet se mbrëmjen e 18 korrikut ka therur me thikë dy vëllezër italianë, në qendrën historike të Xhenovas.

15-vjecari me origjinë nga Shqipëria, është arrestuar nën akuzën e tentativës së vrasjes. Prokurorët kanë arritur të ndërtojnë skemën e ngjarjes dhe dyshohet se i riu ka qëlluar me thikë dy italianë.

Ngjarja ka ndodhur në qendrën historike të qytetit. Dy vëllezërit italianë, përkatësisht 22 dhe 18 vjec, po pinin në një klub nate, kur nisën të grindeshin me një shqiptar.Djali u shoqërua në burgun e të miturve “Ferrante Aporti” në Torino.

Grindjes iu është bashkuar edhe i mituri, që ka goditur njërin vëlla në bark dhe tjetrin në shpinë. Autori i dyshuar u zbulua edhe falë faktit se ai dhe të rinjtë e përfshirë në konflikt kanë shkëmbyer biseda në rrjetin social “Facebook”.

Shpërndaje
Share.

Komento