Rindërtimi i katedrales Notre Dame/ Shqipëria bën donacionin e saj prej 100 mijë eurosh

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kërkesës së presidentit të Francës, Macron për donacione të cilat do bëjnë të mundur rindërtimin e katedrales Notre Dame, i është përgjigjur edhe Shqipëria.

Nga ajo që mësohet qeveria shqiptarë do të bëjë një donacion prej 100 mijë eurosh për katedralen.

Kjo ende nuk është konfirmuar nga vetë qeveria, megjithatë jemi në pritje të deklarate zyrtare.

Ngjarja që ka tronditur botën dy ditë më parë është kthyer në kryefjalën e mediave botërore, ndërkohë ka pasur edhe shumë biznesmenë dhe njerëz të thjeshtë që i janë përgjigjur kërkesës për të dhuruar donacione për rindërtimin e saj.

Pjesë e donatorëve është bërë edhe Kosova, mirëpo shuma e dhënë ende nuk është bërë e njohur.

Shpërndaje
Share.

Komento