fbpx

Rikthehet ‘buzëqeshja’ te Real Madrid, 4 lojtarë kthehen në stërvitje

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Real Madrid ishte në gjendje të mirëpresë disa lojtarë për stërvitje të Shtunën, pasi Rodrygo Goes, Fede Valverde, Marcelo dhe Alvaro Odriozola morën pjesë të gjithë në seancën me grupin.

Zinedine Zidane do të përdorë gjithashtu seancën e së Dielës për të monitoruar progresin e tyre para se të vendosë nëse ata janë të gatshëm të kthehen kundër Real Sociedad, i cili Real Madrid luan në Valdebebas të hënën në mbrëmje.

Rodrygo është larguar që nga dëmtimi i muskujve ndaj Granada më 23 dhjetor. Anësori brazilian ishte duke u bërë një lojtar i rëndësishëm për Zidane, pasi kishte shënuar kundër Eibar pak më parë, ndërsa ai kishte siguruar gjashtë asistime.

Sidoqoftë, Eden Hazard dhe Karim Benzema, të dy u trajnuan të shtunën në mëngjes, por e bënë këtë në periferi. Sulmuesi francez do të kthehet i pari, potencialisht kundër Atletico Madrid fundjavën e ardhshme, por kjo ka të ngjarë të vijë shumë shpejt për Hazard.

Një tjetër lojtar afër kthimit në fushë është Valverde, i cili pësoi një dëmtim muskujsh në Osasuna më 9 janar dhe ka humbur gjashtë ndeshje në kampionat, plus fitoren në ndeshjen e parë kundër Atalanta në Ligën e Kampionëve. Ai shpreson të kthehet në kohë për derbin e Madridit.

Eder Militao gjithashtu u stërvit në periferi së bashku me Benzema dhe Hazard, që do të thotë se lojtarët e vetëm më shumë prapa në përparimin e tyre janë Dani Carvajal dhe Sergio Ramos, të cilët të dy qëndruan brenda ambienteve të Valdebebas të Shtunën.

Shpërndaje
Share.

Komento