Reportazhi i Rai 3 për kanabisin në Shqipëri, Rama: S’ka pikë lidhje me gazetarinë!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me reportazhin e publikuar nga Rai 3, për kanabisin e vitit 2019 që është mbjellë në Shqipëri.

Emisioni “Narcotica” ishte ai që bëri zbulimin, por që kryeministrit Rama nuk i ka ardhur mirë dhe e ka sulmuar televizionin italian.

‘S’kemi ç’bëjmë! E kotë të harxhosh kohë me shumëçka sot serviret ende si gazetari, po me gazetarinë s’ka pikë lidhje.

Çka vërtetë vlen çdo minutë janë reformat, punët, veprat. Ato do të flasin, kur llafet t’i ketë marrë era dhe baltën ta ketë fshirë uji i kohës’, shkruan Rama në Tëitter.

Në fillim reagoi edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ku e quajti dokumentarin “mishmash televiziv” dhe ilustrim i “fake neës”.

Menjëherë pas reagimit të Lleshaj, Rama tha se kjo nuk është gazetari, por shton se ajo që ka sot nevojë vendi, janë reformat, puna dhe veprat.

Në dokumentar citohej se në vitin 2019, një e treta e Shqipërisë u mboll me kanabis.

Shpërndaje
Share.

Komento