Rama me këmbë mbi tavolinë, Shqipëria merr Presidencën e OSBE

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar ditën e sotme drejt Bratislavës, për të marrë Presidencën e OSBE për vitin 2020.

Shefi i qeverisë ka ndarë në profilin e tij në rrjetet sociale edhe një video nga takimi i tij.

Rama e ka pritur marrjen e presidencës me këmbët mbi tavolinë.

Shefi i qeverisë është shprehur se për Shqipërinë marrja e Presidencës së OSBE, është nder dhe përgjegjësi.

Sipas kryeministrit, kjo është një mundësi e jashtëzakonshme për vendin tonë, që të shkëlqejë në krye të punëve dhe sfidave të mëdha.

“Bratislavë, Sllovaki – Pak përpara fjalës së marrjes së kryesisë së OSBE për vitin 2020 . Nder dhe përgjegjësi e madhe drejtimi i kësaj organizate ndërkombëtare të dorës së parë, si edhe mundësi e jashtëzakonshme për ta bërë Shqipërisë të shkēlqejë në krye të punëve të mëdha e të sfidave të posaçme të OSBE”, shkruan Rama

Shpërndaje
Share.

Komento