Ra në Lumin e Bistricës/ Gjendet pas tre ditësh trupi i 55-vjeçarit të mbytur

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Është gjendur pas tre ditësh trupi i 55-vjeçarit që ra në Lumin e Bistricës.

Arben Shaqiri është mbytur aksidentalisht duke u përpjekur që ta kalonte lumin shkurt përmes një tubi, i cili është shkëputur duke bërë që të rrëzohet në ujë dhe të humbas gjurmës.

Ditën e sotme rreth prës 10:15 burimet nga policia bëjnë me dije se është gjetur trupi i tij vetëm 300 metra më poshtë vendit ku kishte rënë.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes duke kryer veprimet e mëtejshme procedurale.

Djali i Shqirit i cili ishte me të kur në momentin kur ndodhi ngjarja ka lajmëruar se i ati ka qenë nën efektin e akoolit dhe ishte duke u përpjekur që të shkonte për në fshtin Çukë, ku edhe banonte.

Shpërndaje
Share.

Komento