Qëlluan me pushkë në ajër për të terrorizuar banorët, arrestohen 2 të rinjtë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy të rinj  janë vënë në pranga nga policia e Durrësit, pasi gjatë natës së shkuar qëlluan me armë zjarri në ajër për të frikësuar banorët.

Të arrestuarit janë K.N., 18 vjeç dhe D.S., 17 vjeç, të dy banues në fshatin Rrushkull.

Policia ka bërë me dije se ka sekuestruar edhe një pushkë e disa fishekë. Nuk dihet se sit ë rinjtë e kanë siguruar pushkën dhe fishekët.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Durrësit për veprime të mëtejshme.

Të rinjtë akuzohen për veprat penale ” Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

Shpërndaje
Share.

Komento