“Pse s’mi hodhe mbeturinat”, zbulohet shkaku i krimit në Bathore, ku kunati vrau me armë zjarri nusen e vëllait

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Detaje të reja dalin në dritë nga krimi në familjen Tanushi në rrugën “Apollonia” në  Bathore.

Mbrëmjen e sotme orës 17:40 në Bathore Agron Tanushi ka vrarë me armë zjarri kunatën e tij shtetasen Jetmira Hasani pas një konflikti të çastit në banesën e tyre.

Dosja.al ka mësuar se sherri i sotëm që ka sjellë vrasjen në Bathore, ka nisur për mbeturinat. Jetmira Hasani, viktima, jetonte në katin e dytë edhe pse ishte divorcuar prej katër vitesh me të vëllanë e autorit, Agron Tanushi.

Prej kohësh, viktima dhe autori kishin konflikte pasi Hasani pretendonte se kishte ‘pjesë’ në shtëpinë e ish-burrit. Kështu, për të njëjtën arsye, Agron Tanushi dhe Jetmira Hasani u konfliktuan edhe mbrëmjen e sotme për mbeturinat.

“Pse s’mi hodhe mbeturinat,”- mësohet t’i ketë thënë Tanushi Hasanit, duke i kërkuar llogari. Viktima ka replikuar me të, duke ‘nxehur’ gjakrat. Më pas, 31-vjeçari ka marrë armën dhe ka qëlluar mbi të renë. Jetmira Hasani vdiq në vend ndërsa Tanushi u largua bashkë me armën.
Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e autorit i cili është shpallur në kërkim.
Shpërndaje
Share.

Komento