fbpx

Pochettino flet për Neymar: Është në rrugën e duhur të rikuperimit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mauricio Pochettino thotë se Neymar është “në rrugën e duhur” me shërimin e tij ndërsa ylli i Paris Saint-Germain lëviz më afër kthimit të tij nga dëmtimi. Neymar çaloi jashtë fushës gjatë një përplasjeje të Coupe de France me Caen, me PSG e cila më vonë e përjashtoi atë për rreth katër javë.

Lëndimi e mbajti Neymar larg ndeshjes së parë të betejës së PSG-së në Ligën e Kampionëve me Barcelonën dhe ai përballet me një garë për t’u rikthyer në kohë për ndeshjen e dytë në Paris më 10 mars.

“Ney vazhdon të ndjekë planin e vendosur nga stafi mjekësor,” tha Pochettino në konferencën e tij për shtyp të Premten. “Ai është në një gjendje të mirë emocionale, është në plan për shërimin e tij.”

Neymar nuk është i vetmi yll i PSG që aktualisht merret me një çështje dëmtimi pasi klubi po merret me një numër mungesash. Angel Di Maria, Leandro Paredes, Alessandro Florenzi, Marco Verratti dhe Mauro Icardi gjithashtu po merren me dëmtime, duke e lënë Pochettino me disa vendime për të marrë, veçanërisht në mesfushë, përpara një përplasje me Dijon këtë fundjavë.

Ndërkohë kujtojmë se dëmtimi i Neymar ngjalli shumë polemika e debate pasi i njëjti dëmtim i ndodh çdo vit në të njëjtën datë.

Shpërndaje
Share.

Komento