Po qëndronte brenda “Porsches” kur u qëllua, shënjestra në Vlorë i shpëton atentatit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Detaje të reja janë zbuluar nga të shtënat me armë pak momente më parë, tek zona e “Ujit të ftohtë” në Vlorë.

Mësohet se E.V., po qëndronte në makinën e tij “Porsche”, kur drejt tij kanë vërshuar plumbat.

Menjëherë pas të shtënave, ai është larguar nga vendngjarja dhe ka lajmëruar të shoqen.

Nuk dihet nëse E.V., ka mbetur i lënduar nga plumbat.

Policia e Vlorës, në një njoftim zyrtar, bën me dije se kanë marrë një telefonatë për të shtëna me armë.

Ata u nisën menjëherë drejt zonës së “Ujit të ftohtë” dhe rrethuan zonën.

Blutë kanë nisur punën për identifikimit të autorit, për të cilin deri tani nuk ka asnjë gjurmë.

Vlorë/ Informacion paraprak

Rreth orës 11:40, ka ardhur një telefonatë se një person dyshohet të ketë qëlluar me armë zjarri në ajër, në lagjen “10 Korriku” Vlorë. Janë ngritur grupe të posaçme për kontrollin e territorit dhe po punohet për kapjen e autorit. Bëjmë me dije se nuk ka asnjë person të dëmtuar. Grupi hetimor po punon për sqarimin dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Shpërndaje
Share.

Komento