Po e prisnin të gjithë! Ja kur fillon sezoni i pestë i “La Casa de Papel” (Traileri)

0
536

Sezoni i pestë dhe i fundit i serialit shumë të ndjekur “La Casa de Papel” tashmë e ka një datë publikimi.  Netflix ka konfirmuar datat duke bërë me dije se sezoni i pestë do të ndahet në dy vëllime, me setin e parë që fillon më 3 shtator, para se vëllimi i dytë të fillojë më 3 dhjetor.

Duke shpjeguar këtë vendim, krijuesi i shfaqjes Álex Pina, tha: “Kur filluam të shkruajmë pjesën e pestë në mes të pandemisë, ne menduam se duhej të ndryshonim atë që pritej nga sezoni dhjetë episodesh dhe përdorëm çdo mjet që mundëm të krijonim ndjesinë e një finaleje sezoni ose finale serie në vëllimin e parë vetë.

“Ne vendosëm të punojmë në një zhanër jashtëzakonisht agresiv, duke vendosur bandën në litarë. Në vëllimin 2, ne përqendrohemi më shumë në situatën emocionale të personazheve. Është një udhëtim nëpër hartën e tyre sentimentale që na lidh drejtpërdrejt me largimin e tyre,”

Sezoni katër i shfaqjes la shikuesit të tronditur me një rritje serioze të ritmit, si dhe një numër trupash që eklipsoi tre sezonet e mëparshme së bashku.

Pas xhirimit të sezonit të fundit në vendet në të gjithë Spanjën, Danimarkën dhe Portugalinë – asnjë arritje e lehtë për shkak të pandemisë – u konfirmua që sezoni i pestë do të shfaqë 10 episode. Kjo do të thotë që ka shumë të ngjarë  që secili vëllim të përmbajë pesë episode.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj